KONST / Litografier / Färglitografi 16123184
nr 1612 3184
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Signerad, numrerad 49/280, daterad -90. Färglitografi, bildmått: 52x49 cm, yttermått inklusive ram: 69x65 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 april 2024
kl 20:57:22
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås